Schody

Oferta

SCHODY DREWNIANE

Schody Białystok
Schody drewniane to szczególny element wnętrza, który poza oczywistą funkcją łączenia dwóch pięter, stanowi wyjątkowy detal wystroju. Wykonane z drewna schody, pozwalają zyskać niezwykły klimat, a jako komponent strukturalny, prezentują się zjawiskowo w przestrzennych wnętrzach.
Oferowane przez nas rozwiązania pozwalają stworzyć wyjątkowe schody, idealnie dopasowane do potrzeb i wystroju – są one harmonijnie skomponowane pod kątem wielkości stopni, ich krawędzi czy powierzchni jaką zajmują we wnętrzu.
Z nami możesz doskonale dopasować schody z drewna do swojego projektu, a Twój dom zyska wyjątkową atmosferę i przytulność. Każdy model jest przez nas dopasowywany do kolorystyki ścian, parkietów czy drzwi. Schody, które tworzymy są jedyne w swoi rodzaju, dlatego naszym zadaniem jest stworzyć efekt skrojony pod Twoje potrzeby oraz gusta.
Schody Białystok

Budując dom, wcześniej czy później trzeba będzie zmierzyć się z decyzją, jakie schody wybrać, aby wyróżniały się odpowiednim wyglądem i funkcjonalnością. Największą popularnością cieszą się schody drewniane, ze względu na to, że są trwałe, eleganckie i pasują do każdego stylu wystroju wnętrz. Naturalne materiały wykończeniowe zyskały uznanie klientów ze względu na wyjątkowy design oraz dobre parametry techniczne, których nie da się osiągnąć, stosując zamienniki z tworzyw sztucznych.

RODZAJE SCHODÓW DREWNIANYCH

Wybór odpowiednich schodów ma znaczący wpływ na ostateczną funkcjonalność i wygląd wnętrza. Do podstawowych znanych konstrukcji można zaliczyć schody drewniane:

  • drabiniaste – ten rodzaj schodów zazwyczaj pełni funkcję pomocniczą. Składają się one z dwóch belek policzkowych oraz przymocowanych do nich stopni. Najczęściej prowadzą do piwnicy lub na strych,
  • policzkowe – to klasyczna konstrukcja składająca się z dwóch belek, stopnic i podstopnic, czyli pionowych części stopnia; z ostatniego elementu można zrezygnować, uzyskując wówczas bardziej nowoczesne schody zwane ażurowymi,
  • kręte – to rozwiązanie stosuje się w pomieszczeniach małych, w których nie ma miejsca na dużą konstrukcję. Składają się z głównego nośnego słupa, wokół którego wachlarzowo rozmieszczone są stopnie.

JAKIE WYBRAĆ DREWNO NA SCHODY?

Schody ze względu na swoje zastosowanie powinny być przede wszystkim trwałe i odporne na wszelkie ślady użytkowania. Elementy nośne schodów, aby zapewniać bezpieczeństwo i stabilność powinny być wykonane z gatunków liściastych drzew I klasy. Drewno przeznaczone na stopnie może być natomiast wykonane z drewna II klasy. Ważne jest również, aby materiał nie posiadał widocznych uszkodzeń, wad i sęków oraz był odpowiednio wysuszony – maksymalna wilgotność wynosi 12%.

Schody drewniane wykonuje się najczęściej z takich drzew, jak między innymi klon, wiąz, orzech buk, dąb lub jesion. To najtwardsze, a co za tym idzie także najbardziej wytrzymałe z dostępnych rodzimych gatunków drzew, jakie wykorzystuje się do budowania konstrukcji schodów.

W naszej ofercie można znaleźć nowoczesne schody z drewna, których sprzedażą zajmujemy się w firmowym salonie na terenie miasta Białystok.

MODNE I FUNKCJONALNE SCHODY DREWNIANE

Już na etapie projektowania domu właściciel podejmuje decyzję, czy chce mieć schody drewniane, czy murowane. W naszym salonie jesteśmy w stanie dopasować powłokę drewnianą na schody na beton, aby wyglądały naturalnie i wyróżniały się modną stylistyką.

W ofercie znajdują się schody dostępne w wielu wersjach kolorystycznych i stylach wykończenia, które wykonane są z drewna najlepszego gatunku. Nowoczesne schody drewniane to takie, które są łatwe w utrzymaniu oraz pasują do stylistyki budynku, dlatego w przygotowywanym projekcie staramy się uwzględnić indywidualne oczekiwania naszych klientów. Proponowane przez nas schody drewniane wyróżniają się:

  • ponadczasowym wyglądem,
  • różnorodną stylistyką,
  • trwałością i odpornością na zarysowania,
  • bogatą gamą kolorystyczną,
  • wykonaniem z dbałością o najdrobniejsze szczegóły.

W ofercie mamy nie tylko nowoczesne schody wewnętrzne, ale także panele podłogowe, które można dobrać pod względem stylistycznym do pozostałej stolarki w domu. Wykonujemy schody na beton na specjalne zamówienie, dzięki czemu są idealnie dopasowane do projektu, co zapobiega ich skrzypieniu podczas chodzenia. Dbamy o to, aby proponowane przez nas schody drewniane wyróżniały się nie tylko wyjątkowym wzornictwem, ale także służyły przez wiele lat, zachowując jednocześnie swój pierwotny wygląd. Zapraszamy do zapoznania się z naszym katalogiem produktów.

Pomagamy urzeczywistniać marzenia

Mamy OKO

na Twoje wnętrze

Skontaktuj się z nami

COPYRIGHT 2023 © STUDIO LA CASA. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.

Site made by

Start typing and press Enter to search