Tarasy

Oferta

DESKI TARASOWE

Deski tarasowe kompozytowe

Podlogi Tarasy Drzwi Ściany Schody Listwy Elewacje Dywany Białystok

Silvadec Elegance to pełne i antypoślizgowe deski tarasowe Made in France, które wykonano z najwyższej jakości drewna kompozytowego – ich skład to 2/3 mączki drzewnej i HDPE, bez zawartości PCV. Bezkompromisowa technologia produkcji sprawia, że posiadają jednolity kolor w całym przekroju oraz mogą pochwalić się 25-letnią gwarancją (okres gwarancji producenta przewidziany dla użytku indywidualnego).

Silvadec to pierwsza, a zarazem największa firma w Europie, zajmująca się produkcją drewna kompozytowego. Europejski lider od niemal 20 lat zaskakuje innowacyjnością produktów, które spotykamy w realizacjach na całym świecie.

PEŁNE DESKI, PEŁNA SATYSFAKCJA

Silvadec Elegance to jednostronne deski tarasowe, które są pełne w środku (całym przekroju). Brak komór przekłada się na trwałość konstrukcji, jednolicie wytrzymały kolor i możliwość obróbki, jak litego drewna. Dzięki temu w ich wnętrzu nie zalega (i nie zamarza) woda. Plamy nie wnikają w strukturę, a ewentualna naprawa jest bardzo prosta.

Silvadec Elegance mają najniższą rozszerzalność termiczną, co przekłada się na ich stabilność, mniejsze dylatacje i tańsza podkonstrukcję. To również unikalna pośród desek kompozytowych możliwość układania desek gładkich oraz strukturyzowanych bez spadku. Z pełnych desek można wykonać schody, a także uzyskać elegancką obróbkę — bez dodatkowych listew oraz narożników.

Silvadec Elegance zaskakują też wymiarami. Deski dostępne w szerokości 180mm (opcjonalnie 138mm), grubości 23mm i długości od 4 do aż 6 metrów.

Deska Bangkirai Profilowana/Gładka (tarasowa) KD FAS

Podlogi Tarasy Drzwi Ściany Schody Listwy Elewacje Dywany Białystok

Drzewa bangkirai, które przede wszystkim rosną w Indonezji i Południowo-Wschodniej Azji, dochodzą do 30 metrów i wyżej. To lite drewno, znane pod nazwą handlową Yellow Balau, na terenach jego pochodzenia stosowane jest tradycyjnie na zewnątrz, również w Europie od długiego czasu znane są właściwości tego drewna odpornego na działanie warunków atmosferycznych.

Podłogi tarasowe z Bangkirai będąc koloru brązowego, często o różnej kolorystyce desek, wykazują mało widoczny rysunek. Łącząc deski z Bangkirai na taras dają raczej spokojny ton w odcieniu podłoża. Powierzchnia podłóg tarasowych z Bangkirai, ze względu na ich raczej zgrubną teksturę, jest mało szorstka. Bangkirai charakteryzuje się również drobnymi otworkami (ok. 1mm), które powstają w wyniku drążenia miękiszu przez owady, żyjące tylko w drewnie drzew żywych. W Bangkirai pojawiają się też kanaliki żywiczne, które pod wpływem wysokiej temperatury mogą wydzielać płyn żywiczny.

Deska tarasowa z Bangkirai jest produktem naturalnym. Pojedyncze deski mogą się różnić pod względem usłojenia oraz kolorystyki. Ze względu na zastosowanie deski tarasowej na zewnątrz, deska jest poddawana działaniom czynników atmosferycznych, poprzez co może się odkształcać, pękać (na czole deski lub po długości deski), zmieniać swój pierwotny kolor (szarzenie), mogą się pojawiać przebarwienia na deskach, jak również mogą następować zmiany w rzeczywistych wymiarach desek w porównaniu do wymiarów fakturowanych (do 10%), co nie jest traktowane jako wada. Do dopuszczalnych wad zaliczamy również nierówności po obróbce mechanicznej, które powstają podczas produkcji deski tarasowej. Dostawca nie odpowiada za montaż desek tarasowych.

Zdjęcie produktu ma charakter poglądowy i prezentuje tylko wycinek całego produktu. Drewno jest surowcem naturalnym o różnorodnej strukturze, usłojeniu i barwie. W związku z naturalnymi cechami drewna nie ma dwóch identycznych produktów, różnice występują również w obrębie tego samego produktu, co świadczy o naturalnym pochodzeniu produktu.

Deska tarasowa Cumaru KD FAS

Drewno mocne, włókniste, twarde, o ściśle ułożonych włóknach: cumaru należy do najodporniejszych i najtrwalszych gatunków drewna, a ponadto również do wagi ciężkiej z ponadprzeciętną mocną konsystencją.

W swoich rodzimych obszarach występowania, w tropikach Ameryki Południowej, drzewo osiąga wysokość około 30 m. Deski tarasowe z cumaru sprawiają wrażenie drewna w znacznym stopniu pozbawionego sęków, o matowym czekoladowo lub czerwonobrązowym zabarwieniu, pokrytym gęstym falistym rysunkiem.

Dzięki różnorodnym odcieniom poszczególnych desek osiąga się żywy, a mimo to zharmonizowany kolorystycznie obraz tarasu, który stwarza przytulny nastrój. Doskonała i jednolita tekstura desek tarasowych z cumaru sprawia, że jego powierzchnia zdaje się być gładka i przyjemna.

Deska tarasowa z Cumaru jest produktem naturalnym. Pojedyncze deski mogą się różnić pod względem usłojenia oraz kolorystyki. Ze względu na zastosowanie deski tarasowej na zewnątrz, deska jest poddawana działaniom czynników atmosferycznych, poprzez co może się odkształcać, pękać (na czole deski lub po długości deski), zmieniać swój pierwotny kolor (szarzenie), mogą się pojawiać przebarwienia na deskach, jak również mogą następować zmiany w rzeczywistych wymiarach desek w porównaniu do wymiarów fakturowanych (do 10%), co nie jest traktowane jako wada. Do dopuszczalnych wad zaliczamy również nierówności po obróbce mechanicznej, które powstają podczas produkcji deski tarasowej. Dostawca nie odpowiada za montaż desek tarasowych.

Zdjęcie produktu ma charakter poglądowy i prezentuje tylko wycinek całego produktu. Drewno jest surowcem naturalnym o różnorodnej strukturze, usłojeniu i barwie. W związku z naturalnymi cechami drewna nie ma dwóch identycznych produktów, różnice występują również w obrębie tego samego produktu, co świadczy o naturalnym pochodzeniu produktu.

Deska Tarasowa Termojesion A Ryflowana/Gładka

Jesion termowany należy do najbardziej trwałego drewna naszej szerokości geograficznej, co gwarantuje pierwszorzędną klasę trwałości. Początkowo jasnobrązowy z ciemnym twardzielem, uszlachetniony jesion termowany przybiera odcień jednolitej, ciemnej marki „Latte Macchiato”, od którego odcinają się kontury słojów rocznych. Jesion termowany ma bardzo zwartą teksturę i gładką powierzchnię, co czyni go przyjemnym w dotyku.Także w stadium zszarzenia wykazuje się stylem. Na nasze deski tarasowe z jesionu termowanego surowiec drzewny sprowadzamy bez wyjątku z kontrolowanych terenów Europy. Dzięki temu jesion termowany punktuje na całej linii ze względów ekologicznych.
Deska tarasowa z Termojesionu nie zawiera już żywicy. Pojedyncze deski mogą się różnić pod względem usłojenia oraz kolorystyki. Ze względu na zastosowanie deski tarasowej na zewnątrz, deska jest poddawana działaniom czynników atmosferycznych, poprzez co może się odkształcać, pękać (na czole deski lub po długości deski), zmieniać swój pierwotny kolor (szarzenie), jak również mogą następować zmiany w rzeczywistych wymiarach desek w porównaniu do wymiarów fakturowanych (do 5%), co nie jest traktowane jako wada. Do dopuszczalnych wad zaliczamy również nierówności po obróbce mechanicznej, które powstają podczas produkcji deski tarasowej. Dostawca nie odpowiada za montaż desek tarasowych.

Zdjęcie produktu ma charakter poglądowy i prezentuje tylko wycinek całego produktu. Drewno jest surowcem naturalnym o różnorodnej strukturze, usłojeniu i barwie. W związku z naturalnymi cechami drewna nie ma dwóch identycznych produktów, różnice występują również w obrębie tego samego produktu, co świadczy o naturalnym pochodzeniu produktu.

MODRZEW SYBERYJSKI

Cechą charakterystyczną dla rdzenia modrzewia syberyjskiego jest wyraźna struktura słoi przyrostu rocznego, które są przełamane okrągłymi sękami. Dzięki kolorystycznym odcieniom, od barwy żółtawo-białej poprzez brązową aż do ceglastoczerwonej, modrzew syberyjski sprawia żywe, przyjaźnie oddziaływujące wrażenie. Szczególną cechą modrzewia rosnącego do wysokości 40 metrów, jest wysoka zawartość żywicy, która odpowiedzialna jest za charakterystyczny zapach drewna i po części również za wysoką odporność na działanie warunków atmosferycznych desek wykonanych z tego drewna. To trwałe drewno iglaste przeciwstawia się przez lata kaprysom natury. Z biegiem czasu deski z modrzewia mocno ciemnieją. Im obszar występowania modrzewia jest bardziej wysunięty na północ, tym drewno jest subtelniejsze, stabilniejsze w swojej formie i bardzo wytrzymałe.
Klasa „Prima” charakteryzuje się najwyższą jakością, którą zawdzięcza swojemu pochodzeniu z samej północy Syberii, gdzie panuje wieczna zmarzlina, co przekłada się na najwyższe parametry wytrzymałości drewna. Zdrowe, doskonale zrośnięte małe sęki delikatnie ożywiają powierzchnię tego równomiernie jasnego drewna i pięknie eksponują się na powierzchni desek.
Powierzchnia deski Gładka w profilu 27x140mm jest często wykorzystywana również na ogrodzenia, zabudowy, pergole.

Deska profilowana/ryflowana jest produktem drzewnym ogólnego przeznaczenia i może być stosowana w architekturze ogrodowej, nie wymagającej odpowiednich zezwoleń budowlanych np. altany, ogrodzenia, podesty, tarasy wolnostojące nie związane trwale z gruntem i budynkiem. Deska wykonana jest z drewna naturalnego, w jej produkcji nie zostały użyte żadne środki chemiczne zmieniające w jakikolwiek jej skład lub parametry lub powodujące szkodliwość dla człowieka lub środowiska. Deska jako półfabrykat może podlegać dalszej obróbce (cięcie, szlifowanie, wykańczanie, itp.).

Deska Modrzew Syberyjski Profilowana / Gładka (tarasowa) Prima.

Pomagamy urzeczywistniać marzenia

Mamy OKO

na Twoje wnętrze

Skontaktuj się z nami

COPYRIGHT 2023 © STUDIO LA CASA. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.

Site made by

Start typing and press Enter to search